Wednesday, October 12 2016

Polskie ośrodki wypoczynkowe

wanderer-455338_960_720.jpgPolska posiada zróżnicowane środowisko naturalne, które jest stosunkowo odporne na rozwój człowieka. Odwiedzający, szczególnie w sezonie wakacyjnym, chętnie wybierają tereny nadmorskie oraz górskie. Do najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych, turystów należą jednak głównie: Tatry (z najwyższym polskim szczytem, czyli Rysami, oraz słynną Orlą Percią), Karkonosze, Góry Stołowe, Bieszczady, Pieniny, Puszcza Białowieska, Pojezierze Mazurskie czy Woliński Park Narodowy.

Continue reading...

Friday, October 2 2015

Turystyka biznesowa- co warto o niej wiedzieć?

shoes-1638873_960_720.jpgTurystyka biznesowa to stale rozwijająca się dziedzina przemysłu turystycznego. Przemysł spotkań, bo tak nazywane są m.in podróże służbowe i wyjazdy szkoleniowe, pomimo swojego prężnego rozwoju nadal uważany jest przez wielu polskich przedsiębiorców za zbędny wydatek. Motywacyjne wyjazdy integracyjne w kraju nadwiślańskim nie są tak popularne jak za jego zachodnimi granicami (m.in w Niemczech i Francji).

Continue reading...

Tuesday, October 21 2014

Turystyka dla Ciebie i współpracowników

aircraft-1362587_960_720.jpgTurystyka biznesowa- czy jej jedynym celem jest praca?

Turystyka biznesowa to jedna z najpopularniejszych gałęzi przemysłu turystycznego. Ze względu na swoją dochodowość przez niektórych uznawana jest za odrębny i niepowiązany z całością dział. Jej popularność sprawiła, że podstawowe usługi turystyczne takie jak transport, czy hotelarstwo rozpoczęły tworzenie odrębnych aspektów specjalnie do niej dostosowanych (np. klasa biznesowa w samolotach, czy sale konferencyjne tworzone w hotelach).

Continue reading...