hiking-1312226_960_720.jpgTurystyka biznesowa to jeden z największych działów branży turystycznej. Przemysł spotkań (tak inaczej nazywana jest turystyka biznesowa) znany od kilkunastu wieków (wszak już Rzymianie i Grecy podróżowali w celu sprzedaży własnych produktów) dopiero kilkanaście lat temu został uznany za część turystyki.

Biznesowe wyjazdy szkoleniowe, czy zagraniczne konferencje to popularne formy wyjazdów służbowych. Ponadto ten sektor turystyczny budowany jest poprzez turystykę motywacyjną i targową. Trwające kilkanaście lat badania rynkowe pozwoliły nie tylko na wyodrębnienie kilku dziedzin wchodzących w skład przemysłu spotkań, ale również określenie czynników na nie wpływających.

Aktualna turystyka biznesowa opisana może być poprzez kilka wzajemnie uzupełniających się cech. Po pierwsze nie jest ona zależna od pory roku. Bez względu na panująca pogodę wyjazdy służbowe utrzymują się na jednakowym poziomie (minimalny, choć prawie niezauważalny spadek następuje w lipcu i sierpniu), dlatego nie można określić ich sezonowości. Ponadto wyjazdy te odbywane są wyłącznie w czasie pracy, tj. zazwyczaj obejmują okres od poniedziałku do piątku- jednak w niektórych sytuacjach mogą przedłużyć się (lub rozpocząć) i objąć dni weekendowe tj. sobotę i niedzielę. Przez biura podróży i osoby zajmujące się ich organizacją wyjazdy te uznawane są za najbardziej dochodowe dla branży turystycznej. Związane jest to nie tylko z nietypowymi destynacjami, ale również wyborem wyższego standardu zakwaterowania i wyżywienia (często wyjazdy służbowe wliczane są w tzw. koszty).

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.hotel-koronny.pl/index.php?trackback/8