Polskie ośrodki wypoczynkowe

wanderer-455338_960_720.jpgPolska posiada zróżnicowane środowisko naturalne, które jest stosunkowo odporne na rozwój człowieka. Odwiedzający, szczególnie w sezonie wakacyjnym, chętnie wybierają tereny nadmorskie oraz górskie. Do najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych, turystów należą jednak głównie: Tatry (z najwyższym polskim szczytem, czyli Rysami, oraz słynną Orlą Percią), Karkonosze, Góry Stołowe, Bieszczady, Pieniny, Puszcza Białowieska, Pojezierze Mazurskie czy Woliński Park Narodowy.

Polskie kurorty nadmorskie

Turystyka w Polsce w znacznej mierze opiera się na istnieniu rozmaitych miejscowości, w których znajdują się liczne uzdrowiska lecznicze oraz kurorty wypoczynkowe. Wiele z nich położonych jest na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, m.in. w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustce czy też Sopocie. W głębi Niżu Polskiego również znajdują się liczne uzdrowiska, jak na przykład: Połczyn-Zdrój, Supraśl, Uniejów, Ciechocinek oraz Gołdap. Na wyżynach znajdują się z kolei: Nałęczów, Busko-Zdrój i Solec-Zdrój.

Górska oferta turystyczna Uzdrowiska górskie to przede wszystkim: Cieplice Śląskie-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, a także wiele innych. W górach mieszczą się także różnorodne ośrodki do uprawiania narciarstwa - na przykład w Sudetach są to: Karpacz, Szklarska Poręba, Zieleniec bądź Czarna Góra. W Karpatach natomiast ośrodki do uprawiania narciarstwa i turystyki pieszej to szczególnie: Zakopane, Szczyrk, Krynica-Zdrój, Ustroń, Wisła oraz Krościenko nad Dunajcem.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.hotel-koronny.pl/index.php?trackback/3